FOTO/ Pakistan, sulm kamikaz, 59 të vdekur dhe 120 të plagosur

Pakistan, të paktën 59 të vdekur dhe 120 të plagosur janë shënuar pas një sulmi kamikaz në qytetin Queta.
Sulmi ka ndodhur në godinën e Akademisë së Policisë, ku 3 kamikazë kanë hyrë në këto ambiente duke shkaktuar viktima dhe të plagosur.

Sipas raportimeve, vetëm dy nga kamikazët kanë mundur të hidhen në erë ndërsa i treti është vrarë nga policia.

c_2_fotogallery_3005979_0_image c_2_fotogallery_3005979_1_image