Goditet linja e trafikut Shqipëri-Greqi-Turqi, sekuestrohen 113 kg drogë

Goditet linja e trafikut Shqipëri-Greqi-Turqi, ndërsa janë sekuestruar 113 kg marijuanë. Mësohet se në Aleksandroupoli të Greqisë, në një zonë bujqësore u gjetën të fshehura 113 kg drogë, e ndarë në 99 pako.

Mediat greke raportojnë se në pranga ra një grek 59-vjec dhe një rus 34-vjec. Sakaq, nga hetimet rezulton se droga është sjellë nga një grup kriminal nga Shqipëria në Greqi, ndërsa si destinacion kishte Turqinë. Po ashtu, në këtë aksion janë sekuestruar 1 makine dhe 4 celularë.