ALARMUESE/ Zjarr i fuqishëm në kullën e Presidentit Trump, policia : Eshtë i qëllimshëm

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në kullën e Presidentit amerikan në Nju Jork, e njohur si “Trump International Hotel”

Raportet e para të mediave amerikane thonë se bëhet fjale për zjarrvënie të qëllimshme.

Policia po heton zjarrin në katin e 47 të Kullës Trump si të dyshimtë, raporton “Metro News”.

Flakët kane shpërthyer rreth orës 4.30 të mëngjesit, sipas kohës lokale dhe zjarrëfikësit arritën ta vinin në kontroll vetëm një orë më vonë.

Policia po heton autorët e mundshëm të zjarrit së bashku me zjarrfikësit.