E TRISHTE / Pas sulmit me armë kimike, babai qan me dënesë me dy binjakët e vdekur në krah

Abdulhamid al-Youssef, babai që është fotografuar duke mbajtur në krah, 2 binjakët e tij të pajetë, duke mos pranuar t’i lëshonte, po përlot mbarë botën.

Me një shikim që të mbyt, babai sirian shtrëngon rreth vetes trupat e vdekur të foshnjave, duke qare me denese i përhumbur në një makinë, shkruan “The Telegraph”

Vogëlushët Ahmedi dhe Aja, të mbështjellë në batanije të bardha, janë në mesin e 80 personave që kanë vdekura pas një sulmi me armë kimike nga dy avionë luftarakë.

Foshnjat nëntë muajsh, u vranë të martën në mëngjes, në qytetin e Khan Sheikhoun në Idlib, së bashku me gruan e Youssef dhe 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij.

Ky baba dëshiron që bota t’i shohë këto fotografi shokuese dhe me plot dhimbje për të treguar kështu se sa i tmerrshëm ishte sulmi me armë kimike.

Të mërkurën , ai po shkonte t’i varroste të gjithë sëbashku, në një varr masiv të pashënuar./SYRI.net/