VIDEO/ Shpërthen dhuna në Gjirokastër, tifozët korçar sulmohet me sende të forta

Pas përfundimit të ndeshjes Luftëtari-Skëndërbeu, ka shpëthyer dhuna midis tifozëve në stadium.

Tifozët vendas kanë tentuar të dhunojnë tifozët korçar por ka ndërhyrë polica që ka frenuar gjithçka duke i marrr tifozët e Skënderbeut në fushë.

Por edhe në këtë rast tifozët gjirokastrit kanë tentuar të përleshen dhe të gjuajnë në drejtim të kundërshtarëve.

Ky është rast i pa precedent që ndodh në Gjirokastër.