Kejdi Mehmetaj rikthehet në vendlindje për takimin përmbyllës të LSI-së, çfarë mesazhi ka për të rinjtë fierakë

Deputetja më e re në Parlament, Kejdi Mehmetaj, shprehet mjaft e lumtur që takimi i fundit përmbyllës të LSI-së, po zhvillohet në fier, në qytetin e saj të Lindjes.

Jam shumë e lumtur që LSI, takimin përmbyllës po e bën në qytetin tim të lindjes këtu në Fier. Si një fierake, si një Mallakastriote, jam e lumtur t’ju sjell lajmin se atje në Tiranë, LSI do të jetë forcë e parë e padiskutuar.

Ju jap sigurinë dhe bindjen se vullnetin që ne kemi, LSI do të jetë forcë e parë në Tiranë, Fier, gjithë Shqipërinë, sepse LSI është një shans për të rinjtë.

Për secilin prej jush për të ndërtuar jetën ashtu siç ne duan dhe kemi ëndërruar, nuk do zgjatem se kjo ditë është dita juaj.

Si fierake, si një mallakastriote, mos harroni, sot dhe nesër dilni, derë më derë e shtëpi më shtëpi, t’u thoni prindërve, gjyshërve, miqve tuaj, se vota për LSI është një shans për LSI-në prandaj do votoj LSI-në.