VIDEO / Dhuna në Pukë ndaj Kryetares së LRI : Publikohen pamje të tjera nga spitali

Pas ushtrimit të dhunës ndaj disa drejtuesve të LSI ditën e sotme kanë qenë të shumta reagimet nga selia e LSI. Dritan Ylli dënon ashpër dhunën dhe kërcënimet ndaj kolegeve. Më poshtë eshte dhe reagimi i tij, shoqëruar me video nga spitali ku ndodhet dhe Kryetarja e LRS Pukë,Romina Kuci.

‘Ne kete gjendje perfundoi Kryetarja e LRI Puke, Romina Kuci, pas dhunes dhe kercenimeve te drejtuesve te rilindjes ne Puke, te mbeshtetur nga Policia shtetit…
Romina se bashku me Kandidaten per deputete te LSI ne Puke Saimira Laci, ishin ne Fushe Arrez ne takime elektorale, ku u gjenden nen kercenimin dhe dhunen e dhjetera burrave, militante te rilindjes ! Nje turp i madh, sidomos kur dhuna drejtohet ndaj dy grave ! Nje turp edhe me i madh, kur ne vend qe te nderhyje per te mbrojtur dy gra, njera prej tyre kandidate per deputete, policia shtetit vepron ashtu si rrugacet dhe banditet e rilindjes !
Pavaresisht kesaj ngjarje te patolerueshme, asgje nuk e ndal as ne Puke, as ne Fushe Arrez, as ne Shkoder, as ne Malesi te Madhe, as ne Vau te Dejes, as ne gjithe Shqiperine vrullin dhe motivimin e LSI per te dale force e pare te dielen e ardhshme !’ shprehet Dritan Ylli