Shqipëri-Itali, Berisha ndal yllin e Napolit

Shqipëria dhe Italia po luajnë ndeshjen e fundit të Grupit G eliminator të Kampionatit Botëror “Rusi 2018”

1’- Ka nisur takimi, Italia nis topin e parë nga qendra

7’- Italia zbret rrezikshëm në krahun e majtë, Insigne fut një top në qendër, i vëmendshëm Veseli, i cili largon rrezikun

10’ – Grezda gjuan nga jashtë zone, gjen Buffon në pozicion, i cili pret me siguri.

20’ – Immobile në zonë ka një rast të mirë, por gjuajtja e tij pritet nga Berisha, i cili e largon topin për në goditje këndi.