Vazhdon “spastrimi” në Top Channel/Largohet tjetër person i rëndësishëm

Pas shkarkimit të Drejtorit të Informacionit Sokol Balla, një tjetër personazh i rëndësishëm në televizionin “Top Channel” është larguar nga detyra.

Bëhet fjalë për producentin ekzekutiv të lajmeve, Enkelejd Llanaj, i cili ka punuar si gazetar në këtë televizion që nga dita e parë e transmetimit.

Largimi i Enkelejd Llanajt, vjen pas shkarkimit të Sokol Ballës nga posti që mbante, vendim i cili erdhi pas përplasjes me drejtoreshën e “Top Medias”, Vjollca Hoxha, për shkak se kjo e fundit i ka kërkuar Ballës të sulmojë hapur kryeministrin dhe qeverinë, por ai nuk ka pranuar.

Enkelejd Llanaj u raportua nga CityNews.al rreth 2 muaj më parë se është larguar nga “Top Channel”, ndërsa sot u publikua edhe nga media të tjera. /CityNews