Champions League/ Përfundojnë 8 takimet e mbrëmjes së sotme, ja rezultatet

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net.

Supersfida ishte ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, ku gjermanët triumfuan në fushën e tyre, ndonëse të dy ekipet u kualifikuan.

Në ndeshjet e tjera, Juventusi fitoi dhe siguroi kualifikimin, ashtu sikurse italiania tjetër, Roma, e cila kaloi grupin, teksa eliminohet Atletico Madrid.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes së sotme.

Image