Fatos Lubonja: Letra e 8 mjekëve këmbanë alarmi

Publikimi i lajmit se tetë mjekë të urgjencës në Tiranë kanë dhënë dorëheqjen nga posti i tyre shkaktoi jo pak reagime të opinionit publik.

Në vijim të diskutimit në rubrikën “Opinion” në News24, analisti Fatos Lubonja, u shpreh se kjo është një këmbanë alarmi, pamvarësisht se Rama është mësuar ti mohojë gjërat.

“Letra e këtyre 8 mjekëve është një  këmbanë alarmi. Edhe pse Rama është mësuar ti mohojë të gjithë gjërat dhe ti kalojë si pjesë e propagandës së ndaj opozitës apo të mediave të kazanit por sikur po rrjedh nga të gjitha anët, kjo ngrehina e shtetit”, ka përfunduar Lubonja. /CityNews