Ilir Kulla: Një ish kryeministër në krye të FSHF-së

Këshilltari Presidentit Meta, Ilir Kulla, në statusin e tij të fundit në rrjetin social Facebook ka reaguar për kandidaturën e ish kryeminstrit Bashkim Fino për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Ja seç shkruan Ilir Kulla në profilin e tij në facebook:

“Nuk e kisha besuar por është fakt, një ish kryeministër dhe deputet do të bëhet kryetar i Federatës së Futbollit. Vërtetë vajmedet.”