Pas akuzave për tentativë vrasje, i dashuri i Luanës përfundon në gjyq, sërish për…

Kanë kaluar dy vite që nga dita kur biznesmeni i njohur Krenar Çoçaj, ose ndryshe siç e njohim si i dashuri i moderatores Luana Vjollca, është përleshur në një nga klubet e Prishtinës.

Në 2 janar 2015, së bashku me dy miqtë e tij Leonard Hajdari dhe Mentor Palokaj ata janë konfliktuar me Shkëlzen Shalën dhe Labinot Mehmetin, ku thuhet se shkak i këtij konflikti është bërë një vajzë.

Fillimisht përleshja ka filluar me grushte dhe ka qenë Krenari ai që duke rrahur Mehmetin është konfliktuar edhe me rojet e sigurisë.

Në aktakuzë thuhet se Krenari ka kërcënuar edhe rojën e sigurisë duke ju drejtuar: “Kam me t’vra”. Më tej Leonard Hajdari ka goditur me thikë Mehmetin duke tentuar ta vriste.

Ndërkohë pas plagosjes të pandehurit janë larguar nga vendngjarja. Ndërsa në procesin gjyqësor Çoçaj akuzohet për shtytje në vrasje dhe Hajdari e Palokaj për tentativë vrasjeje. Por avokati i tyre ka kërkuar që seanca të shtyhet, pasi nuk mund të paraqitej për shkak të problemeve shëndetësore.

Rikujtojmë se kohë më parë Krenari është përfshire dhe në një sherr me Ledri Vulën, për të cilin u fol se shkak ka qenë këngëtarja Dafina Zeqiri. Burimi: Indeksonline