Vogëlushi mbushi sytë me lot pasi truprojat se lanë ta takonte, xhesti i Mesit po bën xhiron e botës

Lionel Messi një person i mrekullueshëm në fushë dhe jashtë saj. Fituesi 5 herë i Topit të Artë ka treguar me gjestet e tij se zemra e dhembshur vlen më shumë në sytë e tifozëve se trofetë e tij.Ai ka qenë duke hyrë në hotelin e tij në Montevideo para ndeshjes Argjentinë-Uruguai për ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” kur është përballur me një situatë të trishtë.Një djalosh i vogël është gjendur jashtë hotelit, por truprojat e futbollistit nuk e lanë ta takonte. Messit i ra në sy kjo situatë dhe iu afrua vogëlushit për të bërë foto me të e për t’i dhënë autograf.Gjesti i tij ka mallëngjyer miliona persona në të gjithë botën.

Shikoni videon me poshte: