Lajme jo të mira nga MOTI, zbuloni si do të jetë NESËR

Sot pasdite (e enjte, dt.17) nuk priten reshje. Nesër (e premte, dt.18) pritet që në mesditë reshjet të shtrihen në të gjithë vendin.

Ato do të jenë të dobëta, ndërsa në qarkun e Elbasanit ato do të jenë lokalisht mesatare. Lajmin e bën me dije Instituti i Gjeoshkencave ndërsa jep edhe vlerat e temperaturave.TEMPERATURAT
Nesër (e premte, dt.18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 13 / 25 °C
në vendet e ulëta: 12 / 22 °C
në vendet malore: 8 / 20 °C

ERA
Sot pasdite (e enjte, dt.17) dhe nesër (e premte, dt.18) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.