Pas fjalimit të Ramës, ja çfarë u tha Xhafaj deputetëve socialistë që i takoi një nga një

Kryeministri Edi Rama iu ka dhënë fund sot të gjitha aludimeve dhe dyshimeve për një largim të mundshëm të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave të PD-së për të dhe të vëllain, duke konfirmuar qëndrimin e tij.

Por duket se kjo gjë nuk ka kaluar pa një falënderim nga ana e ministrit Xhafaj për kolegët e tij. Gazetarja Marsela Karapanço duke iu referuar burimeve brenda grupit parlamentar socialist raportoi për “BalkanWeb” se në përfundim të mbledhjes, Xhafaj ka falënderuar një më një deputetët e PS.

“Ju shpreh falënderimin tim dhe mirënjohjen time për suportin që më keni dhënë”, mësohet t’iu ketë thënë Xhafaj deputetëve socialist para se të linte Kryesinë e Kuvendit. Sot kryeministri Edi Rama i hoqi të gjitha përgjegjësitë ministrit të Brendshëm në lidhje me dënimin e vëllait të tij Agron Xhafaj në Itali. Ndërsa për sa i përket audio-përgjimit të publikuar nga PD, Rama tha se nuk është autentik por një mashtrim i publikut