PD e ka humbur busullën. Nuk është më Antikomuniste

Nga Kujtim Çekami
….
PD po ben lojen e radhes per te mashtruar Shqiptaret . Le te ikim pak vite me tutje
Kush e mban mend aferen CEZ .. Meta ik .. Meta ik .. cdo gje u shua sikur nje Qiri ne Oqean , pastaj Cadra , Republika e Re , Sajmir Tahiri tani doli Xhafa neser do dali Taulanti ,por nje gje ka rendesi pakti vazhdon ..Shqiptaret ikin cdo dite .Partiçkat lepijne ndoj kocke .Nacionalizmi eshte kapur per fyti nga kryetaret .. Paktet nen tavoline funksionojne me se miri . Le te kthehemi vetem 2 muaj mbrapa , Protesta e Kuksianeve ..ku ishte PD qe nuk u ngrit apo skishte zbuluar akoma se Shqiperia ishte me droge apo sdinte gje atehere qe Sajmiri apo Xhafa ishin te implikuar .Thjesht nxorri parrullen e rralles ‘Mosbindjen Civile ‘Me shume u trondit Opozita sesa Qeveria aq sa u ngrit e gjitha ne kembe deri sa e shoi protesten . ‘ Cdo gje eshte nje loje per te shtyre ditet me duar . Cfar ndryshimi ka Xhafa nga Ristani apo Sajmiri nga Kadili ata jan te gjithe nje famlje . Si eshte e mundur qe nje ish prokuror i komunizmit behet minister i brendeshem ne 2018 ne njevend ku akom rezultojne 10 mije njerez pa nje varr .Ky do ishte motivi per te larguar Xhafen ,po te kerkosh largimin e Xhafes pse i vellai eshte drogaxhi eshte njedhoj si ne kohen e Enverit qe te internonte krejt familjen kur njeri arrestohej . Per sa PD nuk ngre zerin qe nje ish prokuror esht min ister i brendeshem dhe ka bere krime Mua , por edhe shqiptareve as qe duhet tju kercase qe vellai Xhafes qenka denuar ne Itali . PD e ka humbur busullen nuk eshte me Antikomuniste ,eshte shum e thjeshte sepse eshte mbushur dhe drejtohet nga Komuniste *
..
*Ne Fakt ska qene Kurre Antikomuniste ..!
..
K.Cekani
Gjermani .