Rishfaqet Tahiri/ Mesazh të koduar Ramës?

Zhveshja nga mandati i deputetit të Saimir Tahirit pasoi me dhënien e masës së sigurisë “arrest  shtëpie” përreth një muaj.

Kjo masë u shfuqizua nga Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda më 28 maj 2018.

Të shumta ishin spekulimet se Saimir Tahiri kishte kërcënuar Edi Ramën dhe për këtë arsye ky i fundit nuk e lëshoi në rrjetën e drejtësisë.

Të dy personazhet nuk folën kurrë për këtë çëshjte, por preferuan të flisnin me kode në distancë, “s’keni parë gjë akoma”.

Sot në 27 vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, Saimir Tahiri u shfaq nostalgjik për kohët që ka kaluar në PS, ndërsa ka dhënë një paralamjërim të fortë.

Tahiri ka bërë me dije se shumë zëra në PS nuk kanë mundur të ngrenë zërin dhe shumë shpejt këta zëra do të  ringrihen.

“Momente te veshtira ka gjithmone, jeta ma solli ta kuptoj shume mire kete.  Ka plot te tjere qe kane pare e shohin keq e me keq ama. E ndoshta as flasin dot.

Por dikur, do ringrihemi! Heret, me shume se vone. Per gjithcka nuk beme dot, e gjithcka duhet te bejme per te mos u perkulur para padrejtesise”,- shkruan Tahiri.

A është ky një mesazh i koduar  për Kryeministrin Rama apo ndonjë eksponent tjetër të PS, këtë do ta tregojë koha.