SKANDAL: Kaq e pati Luli. Niset për pushime 3 mujore në Qerret

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zgjedhur te lërë pas politikën dhe protestat dhe ti dedikohet futbollit.

Sipas burimeve te brendeshme ne PD, Luli ka mare pushimet dhe pret te kthehet nga shtatori me mos bindjen civile dhe protestat ne rruge

Ai së bashku me të rinjtë e FRPD-së kanë qenë të pranishëm në një ndeshje që është luajtur mes anëtarëve të forumit rinor.

Ndryshe nga sa mund ta prisnit, Basha nuk ka zbritur në fushë, po e ka parë ndeshjen si spektator. Ai shoqërohej nga Belind Këlliçi, Xhelal Mziu, Klevis Balliu dhe të tjerë ‘’cuna” në PD.

‘’Mbrëmjen e djeshme duke ndjekur bashkë me djemtë dhe vajzat e Tiranës, finalen e kampionatit të futbollit të familjes më të madhe rinore, FRPD”, shkruan Basha, bashkëngjitur fotos.