Ndahet nga jeta aktori i humorit Fadil Hasa

Është ndarë nga jeta aktori i humorit shqiptar Fadil Hasa. Aktori i njohur ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë, që e kishte prekur prej kohësh.

Hasa ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare, pas një sërë rolesh që ka pasur në Teatrin dhe Kinematografinë shqiptare.