Vila tre katëshe e grabitëses më seksi/ Ja ku jetonte 31-vjeçarja

Kjo është Anna Malaj, 31 vjeçarja nga Mallakastra, por e martuar në Fier.

Nuk dihet ende nëse janë vetëm tre karburante apo edhe më shumë  të grabituara nga Anna dhe dy kushërinjtë, por policia pritet të dokumentojë rastet pas marrjes së dëshmisë së 31 vjeçares .

Anna Malaj 31 vjeçe, nëna e një djali 12 vjeçar të lindur në Athinë, është ndaluar nga policia e Fierit si autore e dyshuar në vjedhjen me arme të 30 mijë lekëve në Levan dhe tentativën e grabitjes se dy karburanteve të tjerë në Fier e Mallakastër. Policia njoftoi se ajo bashkëpunonte me kushëririn e saj 22 vjeçar, E.G., i cili është shpallur në kërkim. Të armatosur me armë gjahu, gjatë muajit korrik, ata shkonin në oret e vona të natës në pika të ndryshme të shitjes se karburanteve dhe nën kërcënimin e armës u kërkonin punonjesve tu jepnin paratë.

31-vjeçarja jetonte në një vile tre katëshe, e cila ndodhet në fund të një rrugice, në majë të një kodre.

Policia gjatë kontrollit në banesën ku jetonte 31 vjeçarja dhe në banesën e të riut nga fshati Belinë, ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, automjetin me të cilën shkonin për të kryer vjedhjet, 1 armë gjahu teke dhe 6 fishekë nje palë doreza dhe 4 targa mjeti të falsifikuara.

Procedimi ndaj tyre ka nisur per veprat penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.