Zihen me grushta brenda PD/ Basha shkarkon…

Burime të CNA.al, thanë se Sekretari i Degës së PD në Dibër, Shkëlzen Qoka, ka goditur deputetin e zonës Xhemal Gjunkshi.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur ditën e djeshme. Pas këtij veprimi ka ardhur edhe urdhëri i kreut të PD –së Lulzim Basha, për shkarkimin e sekretarit Shkëlzen Qoka.

Urdhëri i cili është zbatuar nga deputeti Gjunkshi.

Një natë më parë,  CNA.al raportoi për largimin nga detyra të sekretarit Qoka.

“PD Dega Dibër, me metoda të PPSH ka larguar sekretarin e degës Z.Sh. Qoka një person me kontribute në PD prej viti 91. Shkaku se zëvndësua me L.Hakën, është sepse vëllai i tij është punësuar në Bashki. Deputeti po vepron dy standarte përjashton legjendën e PD nga detyra dhe nuk shikon veten e tij ku bashkëshortja e tij punon në Bashkinë e Erjon Veliajt”,-shkruhet në njoftim, të hedhur në rrjetet sociale.

Më tej, thuhej se Dega i bën thirrje deputetit Xhemal Gjunkshi që të reflektojë lidhur me këtë situatë./CNA.al