Le të veshim çizmet si xhinse, njësoj si J-Lo

Jennifer Lopez nuk është vetëm këngëtare, por edhe një kërcimtare shumë e mirë që sjell trende të reja në modë.

Ndërsa po shkonte në zyrat e MTV në Nju Jork, ajo veshi një palë çizme të krijuara nga xhinset, të kombinuara me një këmishë të bardhë dhe çantë të zezë.

Artistja që mbushi 49 vjeçe javën e kaluar u vesh në këtë mënyrë për të marrë akoma më shumë vëmendje pasi u njoftua se do merrte cmimin prestigjoz ” Michael Jackson Video Vanguard” në MTV me 20 gusht.

Pritet që trendi i çizmeve xhinse të përhapet shumë shpejt në të gjithë botën.