Tragjedi në Vlorë/ I sëmuri mendor qëllon me kallashnikov ndaj dy fiseve; vret 8 persona dhe plagos 7 të tjerë

Një masakër e vertetë ka ndodhur në fshatin Resulaj, bashkia Selenicë, Vlorë. Janë 8 të vrarë tha policia në një njoftim paraprak, ndërsa 7 të plagosur.

24 vjecari që qëlloi me breshëri automatic është me probleme mendore. Nga të dhënat paraprake thuhet se ai është nga fisi Zykaj.

Mësohet se ka patur një debat mes dy fiseve për çështje pronësie.

Në atë moment ka shkuar 24 vjecari dhe ka qëlluar me automatic ndaj të gjithëve personave.