PD akuza të forta qeverisë Rama: Lojërat e fatit u shumëfishuan, Xhafaj u dha mbështetje politike

Nga selia e PD-së, deputetët e kësaj partie Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku kanë hedhur sërish akuza drejt qeverisë Rama. Në qendër të këryre akuzave ka qenë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Në daljen para gazetarëve Jorida Tabaku ka thënë se Xhafaj është përgjegjës për shtimin e numrit të pikave të basteve në të gjithë vendin dhe se ndryshe nga sa qeveria tha për mbylljen e pikave të basteve, ka ndodhur e kundërta.

Sot në Tiranë ka më shumë lojëra fati dhe kazino, sesa dyqane ushqimore dhe librari”, – tha deputetja Tabaku.

Sipas PD, shtimi i pikave të bastit në Tiranë ka ndodhur gjatë operacionit “Fund marrëzisë”. Deputeti, Enkelejd Alibeaj akuzoi ministri Xhafaj se u ka dhënë mbështetje politike kompanive të basteve.