Rihanna shfaq koleksionin e saj, mbledh modelet e njohura (FOTO)

Rihanna ka bërë sërish lëvizjen e saj . Mbrëmjen e djeshme në mbylljen e “New Uork Fashion Week”  është prezantuar koleksioni i saj i të brendshmeve i quajtur “Savage x Fenty” .

Ky është konsideruar një prezantim i fuqishëm dhe “që të merrte frymën” sapo në skenë u shfaqen disa nga modelet më të njohura të pasarelave në botë.

Qëllimi kryesor i sfilatës ishte diversiteti. Në skenë u shfaqen vajza të kombeve të ndryshme dhe me masa të ndryshme trupore, madje kishte edhe gra shtatzënë.

Ishte një show që festonte të drejtat dhe prezencën e grave si gjini.