Burri i ministres rrihet nga bandat

CNA.al raportoi rreth mesditës së sotme se burri i një prej ministreve të kabinetit të qeverisë “Rama 2” është rrahur nga pjesëtarë të një prej gupeve kriminale që qarkullojnë në kryeqytet, por një ngjarje e tillë është tentuar të mbahet sekret nga uniformat blu.

Nga burime konfidenciale CNA.al ka mësuar të tjera detaje në lidhje me çështjen në fjalë. Burimet bëjnë të ditur se ka filmime të ngjarjes, të janë tentuar të zhduken. Një detaj tjetër është se burri i ministres dyshohet se luan në baste dhe një nga shkaqet mund të jetë rrahje për shkak të borxheve të kumarit.

Video nuk është publikuar, dhe mesa duket mbahet e fshhtë për ta mbajtur peng vetë ministren e Ramës.

Një javë më parë analisti Lorenc Vangjeli në një studion e emisionit Java në TVSH tha se një person shumë i afërt i një anëtari të rëndësishëm të kabinetit qeveritar, është goditur dhe gati është masakruar nga një personazh shumë i njohur i botës së krimit.

CNA.al investigoi më tej në lidhje me këtë ngjarje dhe nga burime konfidenciale mësuam se bëhet fjalë për burrin e një prej ministreve më të rëndësishme të kabinetit të qeverisë “Rama 2”./ CNA.al