Aleati kryesor i PD-së kërcënon greqisht nga funerali i Kacifas

Vangjel Dule u shpreh nga Bularati se do të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas “për të ndarë dhimbjen” me familjen.

Kreu i PBDNJ-së, duke folur për media shpreh nderime për të ndjerin i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit.

Ndërkohë, Dule ka refuzuar të komentojë deklaratat anti-shqiptare dhe thirrjet raciste në Bularad.

Pavarësisht nga fakti se PBDNJ është një formacion politik antishqiptar, vazhdon të jetë pjesë e koalicionit të opozitës shqiptare.

Vlen të risillet në kujtesë, që kreu i PD-së Lulzim Basha, la jashtë Kuvendit të Shqipërisë dhe njëkohësisht edhe koalicionit politik të vetmin formacion nacionalist siç ishte Aleanca Kuqezi, duke preferuar të futet në Kuvend dhe koalicion me grekun, antishqiptarin dhe ekstremistin Vangjel Dule.