Andi Bejtja: “Kryeministri si qentë e lagjes: kush kalon, i gjuan me shqelm”

Gazetari i njohur, Andi Bejtja ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, në lidhje me sulmet e njëpasnjëshme që po i bëhen kryeministrit Rama me protestat e fundit të studentëve dhe banorëve te zona e Astirit.

Bejtja e ka krahasuar Ramën me qentë e rrugës, ku shkruan se janë të vetmit qenie që kush kalon, i gjuan me shqelm.

Postimi i plotë i Andi Bejtjes:

Kam respekt për çdolloj qeni të çfarë do lloj race të jetë, dhe kjo që do them e di që nuk është humane dhe nuk ka të bëjë me botëkuptimin tim, por fatkeqësisht nuk gjej mënyrë tjetër për ta shprehur më mirë. Ke frikë me hap Facebook se është bërë Kryeministri si qentë e lagjes: kush kalon, i gjuan me shqelm…

Si u shkri gjithë kjo kështjellë propagande sa hap e mbyll sytë..