Çako: Fitoi aleanca e fshehtë Trump-Putin kundër Iluminatit / Milosheviç jeton

Publicisti Alfred Çako i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, e konsideroi këtë vit si fitore të Donald Trump dhe Vladimir Putin.

ÇakoKy vit që po mbyllim ka qenë një vit i fitores së aleancës së fshehtë Trump-Putin kundër fitores së Iluminatit, ose qeverisë paralele botërore ku bëjnë pjesë çifutët që kishin ëndërr për të krijuar Izraelin e madh. Ata krijuan ISIS-n për të trembur sirianët dhe duke i larguar në Evropë dhe duke bërë presion nëpërmjet bankierëve që Evropa t’i pranojë për t’u krijuar Izraeli i madh deri në lumin Tigër.  Ëndrra e dytë është të merrnin Nilin. Kjo ëndërr u prish sepse me ardhjen e Trump në Shtëpinë e Bardhë, familja e tij është pjesëtare e Kuklusklan, e atyre që luftojnë për racën e bardhë.