‘INA 4 VJEÇARE KËRKON BUKË PËR VITIN E RI’

Ndryshe nga urimet e zakonshme që priten gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale, gazetarja Ledjona Xheladinaj ka publikuar rastin e një vajze të vogël 4 vjeçare, që ka nevojë vetëm për një dhuratë për Vitin e Ri dhe ajo është baza e organizmit njerëzor, buka.

Gazetarja e kronikës, marrë nisjen nga ky rast dhe jo vetëm, shprehet se përgjatë këtij viti ka qenë mes skamjes, varfërisë së tejskajshme dhe barkut bosh. Ajo uron të gjithë njerëzit me pushtet të gëzojnë paçka se mijëra fëmijë flenë dhe zgjohen në uri.

Statusi i plotë:

Ina eshte vetem 4 vjec!
Dhurata qe deshiron per vitin e Ri?
Dua buke !
Ps: gjithmone per festa kam dashur te fle gjume dhe asnjehere skam dal ne ate jeten e nates plot zhurme dhe zemra bosh! E kam shpirtin e trazuar sepse kronikat e mia pergjate ketij viti kane qene mes skamjes , varferise se tejskajshme dhe barkut bosh!
Gezoni njerez me pushtet paçka se me mijera femije flen dhe zgjohen ne uri!
Zot kthe njerzillekun, miresine, dhembshurine , faljen dhe dashurine!
Kjo bote po shkon drejt fundit sepse keto virtyte po veniten cdo dite e me shume.