Cannavaro udhëzon Napolin: Firmos me Messin

Firma me Lionel Messin do i sillte titullin Napolit. I këtij mendimi është fituesi i “Topit të Artë” Fabio Cannavaro që në një intervistë të gjatë për mediat italiane ka komentuar situatën te ish-klubi i tij.

“Me të vërtetë nuk duket sikur Napoli apo Inter mund të kishin ndalur dominimin e Juventusit, por bardhezinjtë duket se po marshojnë.  Juve meriton të kuptojë se çfarë duhet të bëjnë në momente të caktuara. Ata kanë nënshkruar me Cristiano Ronaldon kur ata përpiqen të japin besim dhe entuziazëm të rinovuar në skuadër, duke e rritur në nivel në Evropë dhe duke mbajtur portën të pamposhtur në Itali.

“E vetmja mënyrë që Napoli do ta marrë Scudetton nga Juventusi është duke nënshkruar Lionel Messin. Ose atë, ose Juve ua dhuron atyre. Do ta doja që Juventusi të fitonte Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe Napoli Ligën e Evropës, pasi do të ishte një kënaqësi e dyfishtë për futbollin italian. Isha në skuadrën e Parma që nuk e kam kuptuar pse skuadrat tona po luftojnë tani në Evropë. Unë mendoj se Napoli ka gjithçka që duhet për të sjellë trofeun në shtëpi“.- tha Cannavaro për gazetën “Il Mattino”.

Aktualisht Cannavaro drejton skuadrën kineze të Guangzhou Evergrande, ndërsa si futbollist është aktivizuar me Juventusin, Napolin dhe Parmën.