Demokratët kërcënojnë Lulzim Bashën: Luftë do kesh deri sa të largojmë nga zyra

Demokrati Ibsen Elezi, i cili u bë i njohur pas akuave të rënda që bëri publikisht ndaj kryedemokratit ulzim Basha, në Kuvendin e PD, në prill të vitit 2018, ka bërë një paralajmërim të fortë pak para se të mblidhet Këshilli Kombëtar i partisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elezi thekson se PD po shkatërrohet totalisht, pasi sipas tij, po shkelet çdo rregull që garanton demokracinë e brendshme. Ai bën një analizë të shkurtë të emrave të propozuar nga Basha për t’u futur në Kryesinë e PD, ku sipas tij, rezulton që shumica të lidhur me Sorosin apo të akuzuar si ish-sigurimsa.

Mesazhi i plotë i Ibsen Elezit:

Demokrate !
Sot emerohen nga keshilli kombetar struktura drejtuese e PDSH.
Ne fakt ky proces aspak demokratik, nuk eshte gje tjeter vecse veprimi i rradhes se nje axhende qe synon shkaterrimin e PD si nje force e djathte antikomuniste.
Sic e kemi theksuar edhe me pare, rruga me e sigurt per shkaterrimin e saj eshte shkellja e cdo rregulli qe garanton demokracine e brendeshme, si dhe zgjedhja ne drejtimin e saj e njerezve te kapur nga e kaluara e tyre ose katapultuar nga Soros.

Konkretisht kush po emerohet sot ne strukturen drejtuese:
– Sekretar i pergjithshem PDSH- Nr.2 i PDSH
Gazmenda Bardhi- Sorosist dhe homoseksual i deklaruar. Mbrojtes i kauzes se gjinise trete dhe nrdyshimit te kodit familjes per zgjerimin e konceptit me martesat Burre-Burre dhe Femer-Femer. Fatal per shoqerine njerzore, dore e djallit ne toke. Koncept ky qe mbrohet edhe nga eksponent te tjere te katapultuar ne PDSH (nga Basha dhe Neim Cili) si Pampuri, Saljani dhe sorosistat tjere.

– Dy nenkryetaret
Edmond Spaho – rikonfirmim, i akuzuar per bashkepuntor i sigurimit te shtetit.
Edi Paljoka – rikonfirmim, i akuzuar per bashkepuntor i sigurimit te shtetit
Keta dy persona edhe pse te akuzuar publikisht, edhe pse e kane detyrim statutuor verifikimin e figures tyre . (Neni 62,63)
Termi i sajuar rikonfirmim nuk gjendet statutin e PD.

-Sekretar per ceshtjet ligjore
Clirim Gjata- djali i nje gjykatesi famkeq te komunizmit. Zgjedhja e tij eshte nje provokim per cdo demokrat ne PD, per t’na thene se edhe pas 28 vitesh “Jemi Ne”

-Sekretar per ceshtjet zgjedhore
Ivi Kaso- djali i nje ish-prokurori te kohes komunizmit.
Pra keta jane drejtuesit e rinje qe do na udheheqin nga fitorja ne fitore
Sorosista, Homoseksualista, Ish-sigurimsa, trashgimetar te njerzeve qe kane lyer duart me gjak ne kohen e komunizmit (ju kerkoj ndjese, se ketu nuk perfshije shume prej atyre demokrateve qe rrjedhin nga familje te majta te paperlyera)

PS:
Turp per ate qe i thote vetes i djathte dhe ndyhet ne kete proces,
turp per ata qe vijne nga familje te persekutuara dhe ulin koken si dele dhe votojne per “legjitimimin” e bijeve te persekutoreve te tyre,
turp qe mohoni gjakun e te pareve tuaj.
Lufte doni, lufte do keni !