Flori Mumajesi shpallet personazhi i vitit, i heq vetes çmimin: Elvis Naçi meritonte të ishte fitues

Çdo fundvit është bërë traditë tashmë sondazhi online për personazhin e vitit që kaloi.

Revista Class këtë vit ka shpallur si më të votuarin për këtë titull këngëtarin e njohur Flori Mumajesi.

Me anë të një Instastory në profilin e tij, Flori ka falenderuar votuesit por çmimin e tij ka shkruar se e meritonte Elvis Naçi.

Ai ka shkruar:

Personalisht për mua ka vetëm një emër i cili e meritonte të ishte i nominuar dhe fitues nga të gjitha portalet dhe mediat, Elvis Naçi.”

Elvis Naçi së bashku me Sidrit Beljerin dhe Ilir Hoxhollin kanë realizuar nismën “Shqiptarët për shqiptarët”, me anë të së cilës kanë ndihmuar qindra familje të varfra.