Fotot -Bast Arena e don Olsit të udhëzon si të vendosni para plus/Mbyllja e basteve sportive: Zbardhen parapaskenat që “fundosin” Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari dixhital, në lidhje me vendimin e qeverisë për të mbyllur bastet dhe llotot sportive.

Qytetari thekson se Superbast vetëm ka ndryshuar logon, ndërsa Bast Arena ka aktivizuar llogaritë online.

Ndër të tjera denoncuesi shkruan se bastet nuk janë mbyllur, por janë hapur online.

“Ne date 1 janar ne ora 10:00 te nates ne Amerike u hap faqja online: Llotomania.al. Me kete faqe online keto kasape ,drogmene duan te marrin leke jo vetem nga Shqipetaret ne Shqiperi ,por dhe nga emigrantet. Skane me leke nga populli ne Shqiperi i lane ne varferi te plote hapen kete faqe te rrjepin dhe emigrantet”-shkruan qytetari.

Më tej ai publikon edhe fotot, që sipas tij tregojnë qartë “mbylljen e llotove, nderkohe qe bast arena vazhdon aktivitetin dhe mbushja e llogarive behet ne instuticion shteteror te Posta Shqiptare”.

Postimi i plotë i Berishës:

Denoncohet Don Olsi Rama qe merr kryesimin e bixhozit%!

Posta ne dispozicion te Bast Arenes!

Lexoni mesazhet dhe shikoni fotot e qytetareve dixhital! sb

Mirmbrëma Doktor,

Doja të denoncoja:
1. Superbast vetëm ka ndryshuar logon.
2. Eurolloto nuk punon online dhe as nëpër qytetet për shkak të klientelizmit
3. E treta Bast Arena ka aktivizuar llogaritë online.

Po ju dërgoj dhe fotot.
Respekte

1. Superbast ka shtuar vetem Superbast Kosove (per kamuflazh)

2. Eurolloto e bllokuar për klientelizëm
3. Bast Arena e don Olsit jo vetëm që të lejon të luash por të udhëzon si të vendosni para plus ka çdo opsion hapur….
Pershendetje Z.Berisha.Gezuar Vitin e Ri 2019.Qofte vit i mbare per ju dhe per Shqiperine.Une qe po te shkruaj jam emigrante ne USA.Te ndjek ne te gjitha debatet dhe shkrimet e tua.Dua te te them qe ai Kallam Deshtaku qe thote”u mbyllen bastet”i ka hapur online.Ne dt 1 janar ne ora 10 i nates ne amerike u hap faqja ne compjuter :Llotomania.al.Me kete faqe online keto kasape ,drogmene duan te marrin leke jo vetem nga Shqipetaret ne Shqiperi ,por dhe nga emigrantet.Skane me leke nga populli ne Shqiperi i lane ne varferi te plote hapen kete faqe te rrjepin dhe emigrantet.Te uroi shume shendet Z.Berisha.RESPECT!

Kjo foto tregon qart mbylljen e llotove, nderkoh qe bast arena vazhdon aktivitetin dhe mbushja e llogarive behet ne instuticion shteteror te posta shqiptare,ju falenderoj perzemersisht.