Ishte kthyer nga Greqia për Vitin e Ri, 34-vjeçari vrau dy motrat në sy të fëmijëve

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me krimin e dyfishtë që tronditi sot Ballshin, ku bashkëshorti 34 vjeç vrau me thikë gruan dhe kunatën e tij.

Mësohet se autori Gazmend Musta, ka qëlluar për vdekje me thikë gruan Gentiana Caushaj, 31 vjeç, dhe kunatën Merita Caushaj 18 vjeç.

Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se 34-vjeçari është prangosur në flagrancë, pasi ka qenë në gjendje të dehur kur kreu vrasjet.

Ai qëlloi fillimisht bashkëshorten e tij, ndërsa më pas edhe motrën e saj 18-vjeçare, të cilat gjetën vdekjen e menjëhershme.