Kryemadhi: Luli është zjarrfikës, jo unë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka bërë një paralajmërim të fortë sot para gazetarëve. Kryemadhi tha se opozita nuk do të jetë më zjarrfikëse për të shuar protestat, por se nga nesër do të vihet në ballë të tyre.

“Shumë shpejt do të mblidhemi dhe do kemi axhendën. nuk është çështje bojkoti se nuk ke çfarë të bojkotosh. Opozita është bashkë. Do njiheni shumë shpejt jo vetëm me axhendën por dhe me grupet e strukturat. S’ka nevojë më për protesta masive. Ke me qindra studentë, familje, minatorë, naftëtarë. Opozita nuk do të jetë më zjarrfikëse dhe të fikë më zjarrin e protestës por do të vihet në krye të protestave”, tha Kryemadhi.

Ajo iu rekomandoi qytetarëve të mbajnë hapur ekranet, ndërsa gazetarëve iu uroi suksese pasi tha se nga nesër do të ketë lajme pafund.