Maqedonia ja doli, po Ne?

Fqinji ynë Maqedoinia e kaloi me sukses pengesën e madhe për integrimin. Ndryshimet kushtetuese në për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë i hapin rrugë negociatave në qershor.

Po ne? Të fundit në rajon!

Jo vetëm kemi kundër shtetet si Franca, Holanda, Danimarka, madje edhe  Greqia, por po shqyhemi edhe brenda vetes. Me një pafytyrësi të plotë opozita lobon kundër Shqipërisë në BE. Dje qarkulloi me zë dhe figurë një intervistë e Enkelejd Alibeajt, teksa denigronte vendin dhe popullin në median holandeze.

Në vend që të ecim përpara në këtë proces të tejzgjatur po rrënojmë vendin me korrupsion, grindje dhe banalitet.

Me politikë të degjeneruar, të korruptuar, me ekonomi të keqmenaxhuar kemi ngecur në batak.

Kur do të jemi gati ne?!