Meta dekreton 4 ministrat pasi u llastua 4 ditë kot

Kreu i Shtetit Ilir Meta, mbrëmjen e sotme ka dekretuar ministrat e rinj në detyrë.

Përkatësisht Elva Margariti, Ministre e Kulturës; Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë; Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë; si dheBelinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Por si duket Presidenti Meta ende nuk është bindur për të riun Gent Cakaj, i cili u propozua nga kryeministri Edi Rama për të zëvendësuar Ditmir Bushatin në krye të Punëve të Jashtme, por e ka lënë ende pezull emrin e tij.