Plas humori me protestat e Lul Bashës në rrjetet sociale!

Lulzim Basha pas pirjes së kafes me aleatët dhe krah për krahë me Monika Kryemadhin, Petrit Vasilin, Mesila Dodën, Edi Palokën, Nard Ndokën, Fatmir Mediun, Dashamir Shehin, tha se opozita do bëjë gjithçka për të rrëzuar Edi Ramën që sipas tij, ka ngritur një parlament privat, qeveri private e shtet privat.

“Gjatë gjithë kësaj kohe opozitës i është kërkuar të jetë në parlament. Sot e gjithë Shqipëria dhe e gjithë bota e pa se si në parlament Edi Rama i hoqi opozitës dhe të drejtën më elementare kushtetuese, të drejtën për të folur. Vendi po rrëshqet drejt autoritarizmit dhe diktuaturës.

Edi Rama ka tani një parlament privat për të shkatërruar interesat kombëtare, ka ndërtuar një qeveri private për të vjedhur qytetarët, ka ndërtuar një shtet privat për të dhunuar qytetarët. Opozita është e vendosur t’i japë fund krizës politike dhe ekonomike ku është vendi.

Prandaj në përgjigje të mijëra mesazheve dhe duke dëgjuar zërin e qytetarëve, ne vendosëm të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës”.

“Ky është vendimi i opozitës së bashkuar. Ditën e shtunë PD do të mbledhë Këshillin Kombëtar për të përcaktuar ditën e nisjes së protestave popullore dhe secila prej partive, anëtare të koalicionit të opozitës së bashkuar, përfaqësuesit parlamentarë të të cilëve dhe përfaqësuesit e tjerë po kështu do të mbledhin forumet e tyre do të vendosin dhe do të komunikojnë shumë shpejt nisjen e protestave popullore sipas vendimit që kemi marrë.

Ne do të bëjmë gjithçka për t’i shërbyer objektivit që shpallëm këtu, largimit një orë e më parë të Edi Ramës”, theksoi Basha.

Por nijëra mesazhet të dërguar nga qytetarë në adresë të Bashës për shashkën e hedhur  ai i lexon keq kur e pyesin me ironi : E ke për të fundit herë?!
Me cilin do protestosh me këto që nuk u shkon as familja mbrapa?!

Me Monikën dhe Idrizin e Ndokën e Mediun do mbledhësh vetëm hunj domatesh?!… /Ekskluzive.al