Rritet numri i viktimave/Vdes gjatë natës endacaku në Durrës

Një endacak është gjetur i pajetë në lagjen nr.4 të qytetit të Durrësit. Ngjarja është konstatuar mëngjesin e sotëm në afërsi të hyrjes nr 2 të portit detar.

Nga të dhënat e para dyshohet se Viktor Dhima, i pastrehë ndërroi jetë nga i ftohti dhe konsumimi i alkoolit.

Po kështu në Tiranë ditën e shtunë (12 Janar) vidq në rrugë një endacak. Ndërsa në total numri i viktimave nga moti i keq në vend, shkon në 7-të.