SAPO NDODHI: Korçari vdes në borë / Doli ti blente ushqime familjes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Korçë, ku i ftohti i acartë dhe kushtet e vështira kanë marrë një tjetër jetë.

53-vjeçari Ajet Zikollari doli nga banesa e tij në fshatin Selcë e Sipërme dhe u nis me gomar drejt Proptishtit, për të marrë ushqime për familjen e tij, por nuk mundi të kthehet më.

Familjarët e alarmuar nisën kërkimet pasi gomari u kthye në banesë pa të zotin, dhe arritën ta gjejnë të pajetë teksa kishte ngrirë nga i ftohti i acartë.