Shaqiri: Te Liverpooli kam 7 fizioterapistë, Interi më çoi të më shëronte një plak në mal

Xherdan Shaqiri është shumë i lumtur te Liverpooli dhe ka gjetur veten te kjo skuadër.

Shqiptari ka besimin maksimal të drejtuesve dhe tifozëve të cilët kanë mbetur të mahnitur nga paraqitjet e tij.

Vetë sulmuesi shqiptar shprehet i lumtur me kushtet që ka gjetur aty dhe këtë nuk nguron ta përmendë sa herë i jepet rasti.

Duke bërë krahësimin me kohën kur luante në Itali te Interi, ai bën një krahësim mjaft interesant.

Shaqo tregon:

Një ditë isha i dëmtuar, por duhet të rikuperoja shpejt për të luajtur ndeshjen tjetër…Interi më tha se ishte një magjistar, një kurues që jetonte në mal. Bëhej fjalë për në person në moshë i cili kishte aftësinë të shëronte. Mora makinën, udhëtova 1 orë e gjysmë dhe ai më kuroi, por asgjë nuk më bëri, isha si më parë”.
Më pas bën diferencën:

Në Angli është ndryshe. Je i dëmtuar, ke problem, atëherë janë 7 fizioterapistë që të qëndrojnë mbi kokë, të ndjekin hap pas hapi deri sa të shërohesh. Profesionalizmi vjen para së gjithash”.