Shpërthim i fuqishëm në qendër të Parisit

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës konfirmon policia.

Shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise, duke shkaktuar zjarr dhe panik në atë zonë raportojnë gazetarët dh dëshmitarët. Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Tëitter.

Policia i bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi shpërthimi. Të dhënat paraprake flasin për disa të plagosur por zyrtarisht ende nuk ka gjë të konfirmuar.