Taulant Balla: I votuar nga ne, Ilir Meta u kthye në kryetar opozite

Numri II i PS, Taulant Balla ka sulmuar hapur Presidentin e vendit Ilir Meta. Ai thotë se Meta nuk mendon për Kushtetutën por për lidershipin e opozitës. E gjithë përplasja e PS në pushtet me Metën në Presidencë erdhi pasi ky i fundit refuzoi të dekretojë Gent Cakën për ministër të Jashtëm të Shqipërisë.

Statusi i plotë i Ballës në facebook

Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin e institucionit, po per lidershipin e opozites! Ai sot ngriti flamurin e kryetarit imagjinar te opozites ne Presidence dhe sulmoi kryeministrin me te gjithe librin e Shqupit dhe LSI-se bashke. Fatkeqesisht ky eshte sot Ilir Meta, nje president i votuar nga ne per te perfaqesuar edhe opoziten (me votat ne dispozicion dhe pa PD ne salle, ishte e vetmja zgjedhje per te mos e cuar vendin ne kaos institucional), tanime i kthyer ne kryetar alternativ opozite.