Tepelensi therr me thikë gruan dhe kunatën

Policia e Shtetit ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në Ballsh, ku një 34-vjeçar vrau bashkëshorten e tij dhe motrën e saj.

Mësohet se autori kishte debatuar fillimisht me gruan pasi kjo e fundit i kishte sugjeruar të mos pinte alkool. E ndjera Gentiana Caushaj i kishte kërkuar bashkëshortit që të shkonte te prindërit.

Më tej mësohet se Gazmend Musta në fillim ka qëlluar të shoqen, por aty ka ndërhyre kunata, Merisa Caushaj, për të mbrojtur motrën por edhe e atë e ka sulmuar me thikë, duke i lënë të dyja të vdekura.

Në banesë në momentin e krimit mësohet se kanë qenë dhe dy fëmijët e mitur të çiftit.