16 shkurti parashikohet shi / Merrni çadra në protestë

Protesta e 16 shkurtit pritet te kete rrebesh dhe shi. Motiparashikohet i ftohte.

Nëse menduat se ditët e ftohta dhe me shi mbaruan, moti na surprizon sërish. Duke filluar nga sot, do të kemi rënie të temperaturave në të dyja ekstremet.

Ndërkohë duke nisur nga dita e martë e në vazhdim temperaturat minimale do të bien nën zero gradë, si dhe do të kemi rikthim të shirave në të gjithë territorin.