Ambasada amerikane thirrje: Distancohuni nga protesta

Ambasada e SHBA në Tiranë u ka bërë thirrje nëpërmjet një komunikate pak më parë, gjithë shtetasve të saj që të bëjnë kujdes në protestë, nesër.

Sipas Ambasadës, duhet të tregohet kujdes i veçantë në këto zona: Sheshi Karl Topia, i quajtur edhe “Zogu i Zi”, Qyteti Studenti (Qyteti i Studentit), zona pranë Stadiumit ‘Selman Stërmasi’ dhe Rruga George W. Bush, para Parlamentit.

Gjithashtu Ambasada Amerikane u sugjeron gjithë shtetasve të saj që të shmangin grumbullimet e mëdha ose zonat ku protestat janë të pashmangshme, të jenë të kujdesshëm ndaj personave që keni pranë, të monitorojnë mediat për përditësime, si dhe të mbahet një profil i ulët