Arrestohen dy shqiptar me 55 kg drogë në Greqi

Mësohet se dy shqiptarët, emrat e të cilëve ende nuk bëhen me dije janë të moshave 52 dhe 63 vjeç.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se autoritetet kanë ndjekur një makinë e cila kishte hyrë nga kufiri i gjelbër.

Ndërkohë gjatë kontrollit në makinë janë gjetur dhe sekuestruar 53 pako me 55 kg 650 gram marijuanë si dhe 2 celularë.