Ish-nëndrejtori i FBI-së amerikane, Mark Rossini, ka komentuar protestën e opozitës në Tiranës.

Sipas tij, kjo protestë bëhet nën ndikimin e fortë rus.

Rossini shkruan se Berisha ka humbur fuqinë dhe nëse merr sërish pushtetin, Vladimir Putin do të ketë mundësinë të kontrollojë Shqipërinë dhe Kosovën.

Në Shqipëri po zhvillohen protesta të  drejtuar nga Sali Berisha i cili është nën influencën ruse.

Ai dhe familja e tij ka humbur pushtetin.

Nëse SB rikthehet në pushtet Putin do të marrë në kontroll Kosovën dhe Shqipërinë.

Putin kërkon dalje direkte në portet e Adriatikut”, shkruan Rossini në një postim në Tuitter.

Pa mendojeni pak.

Shqipëria, vendi i fundit në Adriatik që do i bashkohet BE-së, është qëllimi i Merkelit dhe Ramës dhe ajo çfarë duan gjithë shqiptarët.

Putin dëshiron të shkatërrojë BE-në dhe Shqipëria në BE i mohon portin e tij në ujëra të ngrohta.

Pse është Berisha kukull e Putinit?”, vijon ai.